Z wykształcenia Pedagog Kulturalno-Oświatowy z rozszerzoną psychologią (specjalizacja:teatr i taniec).  Jako choreograf pozostała przy stylu latynoamerykańskim oraz nowoczesnym. Dyplomowana Instruktorka Sportu o specjalności Fitness – Polska Akademia Sportu w Warszawie. Certyfikowany trener Circuit Trainig (obwodowy), Cardio&Workout, Zdrowe plecy, Bands Ball i Balance. Swoją wiedzę poszerzała między innymi na konwencjach o tematyce: Functional Sports Conditioning, Kettlebell Workout, Core Strength. Wszystkie certyfikaty robiła pod surowym okiem niemieckiego szkoleniowca IFAA Mathias’a Naujocks- Master Trenera Hard Candy w Berlinie. Wzięła również udział w zorganizowanym przez niego kilkudniowym szkoleniu- workshops & masterclasses- pod nazwą Fitness Camp 2015.

Przygodę ze sportem rozpoczęła od lekkoatletyki i narciarstwa biegowego, gdzie brała udział w zawodach. Ostatecznie zakochała się w zajęciach Fitness i treningach siłowych (ulubione partie mięśni-strefa CORE). Jako trener stara się przekazać pasję do aktywności fizycznej oraz jaki ma wpływ na nasz charakter.

Ruda to typowy wulkan pozytywnej energii, którą chętnie się dzieli. Na swoich zajęciach dba o prawidłową technikę ćwiczeń, motywację uczestników oraz niepowtarzalną atmosferę.

Facebook
Instagram