Jest to trening w grupie do motywującej muzyki, do jazdy używamy najnowocześniejszych rowerów. Jazda w rytm energetyzującej muzyki i pod dyktando instruktora sprawia, że czujemy niezwykłą motywację do treningu.

Trening ma charakter wytrzymałościowo-siłowy, przeznaczony jest dla każdego niezależnie od poziomu wytrenowania. Indoor cycling pozwala na optymalną kontrolę wysiłku i dzięki temu skuteczne osiąganie zamierzonych celów treningowych.

RODZAJE ZAJĘĆ:

INTRO – zajęcia w średnim przedziale tętna 65-75%HR/max. Celem treningu jest zwiększenie wytrzymałości i wydolności tlenowej. W trakcie zajęć Intro wspomagamy metabolizm tłuszczy oraz budujemy wytrzymałość tlenową. Instruktor uczy prawidłowej techniki jazdy i odpowiedniego ustawienia roweru. Trening dla początkujących.

FARTLEK – zajęcia w średnim przedziale tętna 65-85%HR/max. Praca ze stopniowaniem obciążenia w odcinkach o stałej intensywności na zróżnicowanym terenie. Podczas treningu spalamy dużo tkanki tłuszczowej oraz budujemy wytrzymałość tlenową. Trening dla wszystkich, idealny po zajęciach Intro.

HILL – zajęcia w średnim przedziale tętna 75-85%HR/max, praca w górnych granicach tętna tlenowego, jazda po terenie górzystym z domieszką płaskich odcinków. Celem treningu jest podniesienie progu przemian beztlenowych oraz zwiększenie wytrzymałości siłowej. Trening dla średnio-zaawansowanych.

HIGH – zajęcia w średnim przedziale tętna 75-85%HR/max, praca w górnych granicach tętna tlenowego, jazda w mieszanym terenie górzystym i płaskim z odcinkami z szybką kadencją. Celem treningu jest podniesienie progu tlenowego oraz zwiększenie tolerancji na wyższe tętna. Trening dla zaawansowanych.

Facebook
Instagram